Een clamp-on flowmeter meet de stroomsnelheid van een vloeistof of gas in een buis of leiding, zonder dat u de leiding hoeft open te breken. De sensoren worden aan de buitenkant vastgeklemd; een ingreep in het leidingwerk is niet nodig. Dit maakt de meting niet-invasief, snel te installeren en geschikt voor toepassing tijdens bedrijf.
Clamp-on flowmeters werken op basis van twee technieken: looptijdverschil en Doppler. Looptijdverschil is geschikt voor heldere media zoals drinkwater, koelwater en chemicaliën. Doppler is de aangewezen keuze bij media met vaste deeltjes of luchtbelletjes, zoals afvalwater en slurries. Welke techniek het beste past bij uw proces, hangt af van het medium, de leidingdiameter en de gewenste nauwkeurigheid.
Meer weten over het verschil tussen beide technieken? Bekijk onze pagina over ultrasone meettechnieken.
Clamp-on ultrasone flowmeters kunnen vrijwel alle akoestisch geleidende vloeistoffen meten, onafhankelijk van hun elektrische geleidbaarheid. Denk aan water, afvalwater, dranken, oliën, koelvloeistoffen, vloeibare gassen en vele procesvloeistoffen.
Alleen sterk gasbelhoudende of zeer viskeuze vloeistoffen kunnen de meting beïnvloeden. In die gevallen bieden Doppler-flowmeters, of elektromagnetische flowmeters een beter alternatief.
Voorbeelden en meer informatie vindt u op onze pagina’s over industriële toepassingen.
Clamp-on ultrasone flowmeters zijn geschikt voor alle normaal gebruikte buismaterialen, zowel ijzerhoudend, gelegeerd of van plastic.
Onze ultrasone flowmeters werken ook op buizen met een binnenbekleding, mits de buis akoestisch geleidend is en er geen luchtlagen zitten tussen de verschillende buismaterialen.
Staal, RVS, asbestcement, aluminium, koper, messing, lood, grijs gietwerk, nodulair gietijzer, nikkel, tin, titanium, glas, polyethylene, PVC, CPVC, acryl, …
Dit is slechts een kleine greep uit de mogelijk te meten buismaterialen met de flowmeters van U-F-M.
De nauwkeurigheid van een ultrasone flowmeter hangt af van de gebruikte techniek en van het type meetwaarde.
Bij het looptijdverschilprincipe meet het instrument de stroomsnelheid rechtstreeks, met een meetonzekerheid van 0,5 %. Voor het debiet (het volume dat per tijdseenheid door de leiding stroomt) komt daar de onzekerheid over de leidingdiameter bij, wat resulteert in een totale meetonzekerheid van 1 tot 3 % op de meetwaarde. Met een on-site proceskalibratie wordt ook deze onzekerheid teruggebracht tot ongeveer 0,5 %.
Bij het Dopplerprincipe ligt de meetonzekerheid vanaf 2 % op de meetwaarde. Dit komt doordat de gemeten deeltjes of luchtbelletjes zich niet exact met dezelfde snelheid verplaatsen als het medium zelf.
De genoemde percentages zijn richtwaarden. De werkelijke nauwkeurigheid hangt af van het gekozen instrument (merk en type) en van het moment van de laatste kalibratie: kort na kalibratie is een meting doorgaans nauwkeuriger dan wanneer er geruime tijd is verstreken.
Neem gerust contact met ons op voor advies op maat.
De clamp-on sensoren monteert u eenvoudig op de buitenkant van het buisoppervlak. Zo kunnen de ultasone flowmeters worden geïnstalleerd zonder de pijpleiding daarvoor open te moeten maken. Voor montage op de leiding gebruikt u speciale beugels of een montagerail.
Voor het waarborgen van een akoestische verbinding met de buis dient er een koppelpasta of een koppelgel te worden aangebracht aan de onderzijde van de sensoren. Voor de weergave van een goed signaal en een accurate meting, kan het nodig zijn om een ruwe of vuile buis aan de buitenkant te reinigen (i.v.m. optimaal contact tussen de sensoren en de buis).
Elk instrument uit onze KATflow-serie is uitgerust met een ‘Set-up wizard’ en een ‘Sensor Positioning Assistant’ die u stapsgewijs door het installatieproces leidt. Al binnen enkele minuten na het installeren en opzetten van de flowmeter beschikt u over de gewenste meetdata.
Onze ultrasone flowmeters bevatten geen onderdelen die kunnen verslijten. Bovendien is de sensorbekabeling vervaardigd van roestvast staal ter voorkoming van corrosie. Hierdoor is onderhoud niet noodzakelijk.
Onze instrumenten dekken samen een buisdiameterbereik van circa 3 mm tot 6500 mm. Het exacte bereik verschilt per model; raadpleeg de productpagina of datasheet van het gewenste instrument voor de precieze specificaties.
N.B. voor minder gangbare toepassingen ontwikkelen we maatwerkoplossingen.
De clamp-on ultrasone sensoren van onze KATflow serie zijn uitgerust met een kabellengte van 2,5 of 4 m, afhankelijk van het sensortype.
Extra verlengkabels tot een lengte van 200 meter zijn apart te bestellen.
In de meeste van onze flowmeters is een ‘Library’ met standaard flowmeters geprogrammeerd. Als de te meten vloeistof niet in de lijst voorkomt, zijn er twee opties:
- Kies Water uit het menu. Dit lijkt misschien nutteloos, maar water heeft een goede gemiddelde set waarden voor de drie belangrijkste parameters die de flowmeter nodig heeft. Het gebruik van water voor een toepassing die niet op water is gebaseerd is misschien niet perfect, maar kan een set-up geven waarmee het toestel kan meten. N.B. rivierwater, afvalwater, rioolwater enz. zijn allemaal Water; het is alleen de vaste inhoud die varieert.
- Indien nauwkeuriger gegevens gewenst zijn voor de mediumparameters, selecteer Gebruiker uit de drop-down-lijst. De flowmeter zal vervolgens om drie reeksen gegevens vragen: kinematische viscositeit in mm²/s, dichtheid in kg/m³ en medium C-snelheid in m/s
De C-snelheid van het medium is vaak een ongekend gegeven; het is de geleidingssnelheid van een vloeistof voor ultrageluid. Achterin de handleiding staat een overzicht met niet-standaard media voor dit doel. Zijn de gegevens daar niet te vinden, neem dan contact met ons op voor technische ondersteuning en advies.
Let op: alle handmatig ingevoerde vloeistofinformatie geldt alleen voor díe temperatuur.
Ultrasone flowmeters worden vanuit de fabriek uitgebreid getest en voldoen zonder aanvullende kalibratie aan de gespecificeerde nauwkeurigheid. Een standaard kalibratiecertificaat wordt niet meegeleverd.
Indien gewenst, kan een kalibratiecertificaat wél apart worden besteld. Dit document bevestigt dat de betreffende flowmeter onder gedefinieerde condities is geverifieerd en binnen de opgegeven toleranties presteert. Voor toepassingen met strenge kwaliteitseisen of auditverplichtingen kan zo’n certificaat nuttig of noodzakelijk zijn.
De clamp-on ultrasone flowmeters uit onze KATflow-serie kunnen de volumeflow meten, óók als zich hier luchtbellen en vaste stoffen in bevinden tot 10%.
Onze clamp-on ultrasone sensoren hebben een minimale bescherming van IP66. Dit betekent dat ze geschikt zijn voor gebruik op ondergrondse leidingen en in open terrein waar ze worden blootgesteld aan regen.
N.B. het is mogelijk de sensoren op te waarderen tot IP68. Dit maakt ze geschikt voor gebruik onderwater.
Eenmaal aangebracht bij de installatie, hoeft de koppelpasta niet meer te worden vervangen.
N.B. als het meetpunt wordt blootgesteld aan extreme condities, bijvoorbeeld zout water, is ons advies om de sensor eenmaal per jaar te laten controleren.
Ja, ultrasone flowmeters kunnen zowel vloeistoffen als gassen meten. Hiervoor worden wel verschillende typen sensoren en instellingen gebruikt.
Clamp-on flowmeters voor vloeistoffen zijn het meest gangbaar.
Voor gasmetingen gelden extra eisen aan de druk, temperatuur en buismaterialen.
Zie onze productpagina’s voor de juiste uitvoering per toepassing.
Onze clamp-on ultrasone flowmeters kunnen de volgende data weergeven:
- Volume van de flow: m3/h, m3/min, m3/s, l/h, l/min, l/s, USgal/h (US
- Hoeveelheid: gallons per uur, USgal/min, USgal/s, bbl/d (vaten per dag), bbl/h, bbl/min, bbl/s
- Stromingssnelheid: m/s ft/s, inch/s
- Massaflow: g/s, t/h, kg/h, kg/min hoeveelheid
- Volume: m3, l, gal (US gallons), bbl
- Massa: g, kg, t
- Warmteflow: W, kW, Mw (alleen mogelijk met de warmte-hoeveelheid-meetoptie op KATflow 230, KATflow 100 en KATflow 150)
Dubbelkanaals flowmeters: voor de beste resultaten onder de slechtste stromingsomstandigheden.
Voorwaarde voor het installeren van een flowmeter is dat het instrument daar wordt geplaatst waar de stroming stabiel is en niet wordt verstoord. In de praktijk is dat echter vaak moeilijk tot onmogelijk. Een storing in het stromingsprofiel is meestal het gevolg van een verandering aan de leiding, zoals een bocht, een verloopstuk, een verdeler, een klep of een pomp. Zulke verstoringen zorgen ervoor dat het punt van de maximale vloeistofsnelheid niet langer in het midden van de buis ligt.
Lokale wijzigingen in het stromingsprofiel veroorzaken problemen voor de meeste flowmeters die in datzelfde gebied zijn geïnstalleerd, omdat doorgaans wordt uitgegaan van meting op het punt van de snelste stroming zonder externe invloeden. De uitdaging is dan ook om verstoringen tijdig te herkennen en een passende oplossing te bieden.
Bepaalde meettechnieken zijn hier wel minder gevoelig voor. Coriolis debietmeters bijvoorbeeld berekenen flow en dichtheid op basis van trillingen in de interne buis van het instrument zelf en worden daardoor niet op dezelfde manier beperkt. Gebruikers van clamp-on flowmeters en vergelijkbare apparatuur moeten daarom rekening houden met het stromingsprofiel bij het kiezen van een geschikte installatielocatie.
Richtlijnen voor het inzetten van dubbelkanaals ultrasone flowmeters om de meetresultaten te verbeteren onder niet-ideale installatieomstandigheden, vindt u in het technisch informatieblad ‘Dubbelkanaals flowmeting’, te downloaden via onze website.
Bij het meten van flow in een werkende installatie kunnen zich de volgende problemen voordoen:
schommelingen in de zuigdruk- fluctuaties in de ontladingsdruk
- schommelingen in het motorgeluid
- fluctuaties in het motortoerental
- fluctuaties in het gemeten geluidsniveau dBA en dBC
Om dergelijke problemen op te lossen, dienen er zoveel mogelijk meetgegevens te worden verzameld; houd rekening met de mogelijkheid dat meer informatie nodig is om de initiële meting te controleren.
Installeer een clamp-on flowmeter om alle benodigde flow-informatie te verzamelen.
Vervolgens worden alle meetdata gecombineerd en kan het probleem worden opgelost.
Bi-directionele flowmeters zijn ideaal voor systemen waarbij de stroom in beide richtingen moet worden gemeten. Bijvoorbeeld het bewaken van pompprestaties, het meten van vloeistoffen in hydraulische circuits en voor koelsystemen.
Zowel de KATflow 200 als de KATflow 230 werken tot 24 uur continu op een volledige lading. De debietmeters moeten in twaalf uur volledig zijn opgeladen. De bedrijfstijd van een draagbare debietmeter neemt af als het instrument met tussenpozen wordt gebruikt.
De KATflow 230 is uitgerust met twee 4-20 mA actieve uitgangen. Als deze zijn ingeschakeld, neemt de levensduur van de batterij af; schakel ze daarom uit in het input/output menu als ze niet worden gebruikt.
Is een langere gebruiksduur vereist, dan adviseren wij de KATflow 210. Dit instrument heeft verschillende batterijconfiguraties beschikbaar en kan in drie verschillende meetmodi worden gebruikt om een zo lang mogelijke meting te verkrijgen. Huidige schattingen geven aan dat de KATflow 210 in zijn grootste capaciteit meer dan drie maanden datalogging moet kunnen verzorgen.
Alle Katronic flowmeters kunnen ook zonder netspanning worden gebruikt, zodat ze continu werken, ook al is het maar tijdelijk. Voldoet een flowmeter niet aan de verwachte batterijprestaties, neem dan contact op voor aanvullend advies.
Check voor de batterijduur van onze andere portable meettoestellen de technische specificaties in de datasheets.
Wanneer kalibreren?
Normeringen en wetgeving kunnen bepalen dat meetinstrumenten aantoonbaar moeten voldoen door middel van kalibratie. In alle andere gevallen bepaalt u zelf of kalibreren wenselijk is.
Tip: als een meetafwijking de kwaliteit van uw flowprocessen in gevaar brengt, is het verstandig om uw debietmeter periodiek te (laten) kalibreren.
Hoe vaak kalibreren?
Deze vraag is niet eenduidig te beantwoorden. Bepalend zijn de toepassing van de debietmeter, de gebruiksfrequentie en de specifieke eigenschappen van het instrument.
Wij raden aan om per meetinstrument de kalibratietermijn te bepalen. Doorgaans geldt de kalibratie voor de periode van een jaar. Bij zeer nauwkeurige metingen kan de meetonzekerheid echter voor een kortere termijn wordt gedekt, bijvoorbeeld 90 dagen.
Na een aantal kalibraties is het verloop van de meetafwijking meestal goed in te schatten. U kunt dan besluiten om de termijn te verlengen, bijvoorbeeld naar 1, 2 of 3 jaar. Deze methode biedt echter geen garantie.
Meer informatie? Klik hier.
Jazeker! Wij onderhouden en kalibreren zowel door ons geleverde ultrasone flowmeters als toestellen van andere merken, onder andere: U-F-M, Katronic, Sonotec, Isoil, Cygnus, Pulsar, STS, Baker Hughes – GE Panametrics, Bronkhorst, Emmerson – Flexim – Fluxus, Endress & Hauser, Krohne, Micronics, Sierra en Tokyo Keiki.
Staat uw merk hier niet tussen en wilt u zeker weten of U-F-M het onderhoud en de kalibraties kan uitvoeren? Neem gerust contact met ons op!
- U-F-M
- Katronic
- Sonotec
- Isoil
- Cygnus
- Pulsar
- STS
- Baker Hughes – GE Panametrics
- Bronkhorst
- Emmerson – Flexim – Fluxus
- Endress & Hauser – E&H – E+H
- Krohne
- Micronics
- Sierra
- Tokyo Keiki
Staat uw merk flowmeter hier niet tussen en wilt u zeker weten of U-F-M het onderhoud en kalibraties kan uitvoeren?
Neem gerust contact met ons op!
Ja, wij verzorgen kalibratie van ultrasone debietmeters en andere meetinstrumenten, zowel bij u ter plaatse als in onze eigen werkplaats. Hiermee blijft de meetnauwkeurigheid geborgd en voldoet uw instrumentatie aan de gestelde eisen. Wij voeren kalibraties uit voor klanten in heel Nederland en Vlaanderen, België.
Ja, wij verhuren ultrasone debietmeters (flowmeters) voor tijdelijke debietmetingen in zowel Nederland als Vlaanderen, België. Deze zijn geschikt voor metingen, controles of tijdelijke analyses, zonder investering in aanschaf. Wij kunnen desgewenst ondersteunen bij installatie of de meting volledig bij u ter plaatse uitvoeren.
Bij het looptijdverschilprincipe sturen twee sensoren ultrasone pulsen diagonaal door de buiswand, één met de stroomrichting mee en één ertegenin. De vloeistof of het gas in de buis beïnvloedt de looptijd van deze pulsen: het signaal dat met de stroom meegaat, legt de afstand sneller af dan het signaal dat ertegenin gaat.
Dit looptijdverschil is direct evenredig aan de stroomsnelheid van het medium; hoe groter het verschil, hoe hoger de snelheid. De ingebouwde elektronica verwerkt deze gegevens tot een nauwkeurige debietwaarde en compenseert daarbij automatisch voor factoren die de uitkomst kunnen beïnvloeden, zoals het stromingsprofiel, het type medium en het buismateriaal.
Looptijdverschil-flowmeters bereiken doorgaans een nauwkeurigheid van 0,5 tot 1% van de actuele waarde, afhankelijk van het instrument en het moment van kalibratie. Het geschikte leidingdiameterbereik verschilt eveneens per model; raadpleeg de betreffende productpagina voor de exacte specificaties.
Voorbeelden van onze clamp-on flowmeters zijn de KATflow 200 (draagbaar), de KATflow 150 en de UFM-30 (beide voor vaste installatie). Bekijk het volledige aanbod looptijdverschil-flowmeters op de pagina Ultrasone flowmeters voor industriële toepassingen.
Bij het Doppler-principe zendt de sensor een ultrasoon signaal de vloeistof in. Dit signaal kaatst terug tegen deeltjes of luchtbelletjes die met de stroming meebewegen. Doordat deze deeltjes in beweging zijn, verandert de frequentie van het teruggekaatste geluid ten opzichte van het uitgezonden geluid. Dit heet het Dopplereffect.
De grootte van deze frequentieverschuiving is direct gerelateerd aan de snelheid van de deeltjes, en daarmee aan de stroomsnelheid van het medium: hoe groter de verschuiving, hoe hoger de snelheid.
Doppler-flowmeters zijn er in uitvoeringen met één of twee sensoren. Bij één sensor zitten zender en ontvanger in dezelfde behuizing; bij twee sensoren verzendt de ene het signaal en ontvangt de andere. De techniek vereist voldoende reflecterende deeltjes of belletjes in het medium en is daarom niet geschikt voor volledig heldere vloeistoffen.
Doppler-flowmeters bereiken een nauwkeurigheid vanaf circa 2% van de actuele waarde, afhankelijk van het instrument en het moment van kalibratie. Het geschikte leidingdiameterbereik verschilt eveneens per model; raadpleeg de betreffende productpagina voor de exacte specificaties. Typische toepassingen zijn afvalwater, slurries en proceswater met luchtbelletjes.
Voorbeelden van onze Doppler-flowmeters zijn de UFM-55 (draagbaar) en de UFM-50 (vaste installatie).